Pożar jako drugi najczęstszy powód do złożenia wniosku o wypłatę odszkodowania wg Compensy.


Pożar sadzy, przepięcie, które może zniszczyć wszystkie sprzęty elektryczne, czy wybuch gazu. Ilość niebezpieczeństw jest dość sporo i przed większością z nich może nas ochronić ubezpieczenie nieruchomości w odpowiednim zakresie. Należy jednak pamiętać, że w większości przypadków ważność ubezpieczenia w momencie wypłaty wiąże się z koniecznością posiadania aktualnych wszystkich przeglądów wymaganych przez prawo. W tym również przeglądu elektrycznego.


Najczęstszym powodem wypłaty odszkodowania w Polsce jest zalanie – wynika z badań Compensy na bazie swoich klientów. Zaraz na drugim miejscu plasuje się szkodowość wynikająca z pożarów. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że ze względu na obniżenie norm w aktualnym sezonie na skutek problemów ekonomicznych w zakresie dostępności paliw dopuszczono do użytkowania paliwa o znacznie gorszych normach. To przekłada się na znacznie większe ryzyko wystąpienia pożarów. Tego typu paliwa charakteryzują się znacznie większą ilością osadów, co przekłada się na zwiększone ryzyko pożaru sadzy w kominach.

Compensa szacuje ilość pożarów w całości zgłoszeń na przedział 10-15% wszystkich wniosków. Zwraca uwagę, że szkody wynikające z pożarów mają dość duży charakter w zakresie wartości zniszczeń, które oscylują w zakresach kilkuset tysięcy złotych jednostkowo.


W Polsce w 2021 roku wynosiła 106,5 tysiąca. W całości wzrosła liczba domów oraz mieszkań, która w tej grupie wynosiła około 33,9 tysięcy. Natomiast w 2022 roku odnotowano największą w historii ilość interwencji Straży Pożarnej – czyli ponad 136 tysięcy. Straty w mieniu wyniosły prawie 2,5 miliarda złotych.

Żródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zalanie-czy-pozar-Za-co-najczesciej-ubezpieczyciele-wyplacaja-pieniadze-8500073.html
x Logo: Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security